وقت خلاص شدن از شر عوارض اضافه وزن کی می‌رسد؟

عوارض اضافه وزن

در این مطلب می‌خواهیم کمی جدی‌تر با شما صحبت کنیم می‌خواهیم به شما هشدار بدهیم که واقعا وقت رژیم گرفتن و خلاص شدن از شر عوارض اضافه وزن کی می‌رسد؟

آیا هنور زانوهای شما در نمی‌کند؟

پا درد و کمر درد نگرفته اید؟

آیا نمی‌بینید که عزیزانتان جلوی چشم شما دیابت گرفته‌اند و حتی بینایی خود را از دست داده‌اند؟

یا اینکه کلیه‌های آن ها دچار مشکل شده و دیالیز می‌شوند؟

می‌دانید ریشه‌ی همه‌ی این‌ مشکلات و خیلی از مشکلات دیگر از عوارض اضافه وزن است.

عوارض اضافه وزن چه مشکلاتی را ایجاد می کند؟

شاید نزدیکان درجه اول و والدین شما با این مشکلات روبرو نباشند اما با این وجود باز هم مطمئن هستم که در بین آشنایان و همسایگان خود این عوارض را دیده‌اید.

حتما مشاهده کرده‌اید که شخصی میانسال آنچنان درگیر آرتروز و دردهای جسمانی است. حتی خیلی بیشتر از سن خود به نظر می‌رسد و سالانه هزینه‌های مالی و روانی بسیاری را برای درمان مشکلات ناشی از اضافه وزن می‌پردازد.

شاید والدینی را دیده باشید که با وجود اضافه وزن حتی نمی‌توانند با کودک خود بازی کنند و از این بابت حسرت می‌خورند . گاهی این والدین نگران این هستند که مبادا بخاطر اضافه وزن خیلی زودتر فرزندان خود را تنها بگذارند.

بله این حقیقت دارد بسیاری از سکته‌های قلبی و مغزی و دیگر مرگ‌های زود هنگام از عوارض اضافه وزن هستند.

عوارض اضافه وزن
حتی خود شما نیز ممکن است این واقعیت‌‌های دردناک و عذاب‌ها را تجربه کرده‌ باشید. حتما برای شمایی که اضافه وزن دارید پیش آمده که به لباس فروشی بروید و متوجه شوید که هیچ لباسی اندازه‌ی شما نیست. اگر هم اندازه اندام شما باشد باز هم بر تن شما جلوه و زیبایی ندارد.

متوجه نگاه سنگین بقیه شده‌اید، چه حالی به شما دست داده؟

یا اینکه به مهمانی می‌روید ولی نمی‌توانید آنطور که مایل هستید ظاهر بشوید. کم کم از اجتماعات کناره‌گیری می‌کنید و روز به‌روز منزوی‌تر خواهید شد.

این‌ مشکلات نیز سوای عوارضی مانند آرتروز و مشکلات جسمانی شما را آزار می‌دهد.

وقت آن نشده که آنطور که می‌خواهید و با ظاهری آراسته در اجتماع ظاهر شوید؟

این یک واقعیت تلخ است که اضافه وزن سلامت روان شما را به خطر می‌اندازد. چرا که نمی‌توانید به راحتی جلوی دیگران و در جامعه ظاهر شوید. تا کی می‌خواهید از جامعه کنار بکشید؟

این‌ها دردسرهایی است که باعث می شود به خودمان بیاییم و تصمیم بگیریم تا از شر عوارض اضافه وزن رها شویم.

همانطور که می‌دانید شما و والدینتان از بسیاری جهات شبیه هم هستید.

حتی گاهی پیش می‌آید که خاله، عمه و بستگان درجه یک شما خیلی شبیه شما باشند. بیشتر الگوهای اضافه وزن، تغییرات پوستی، ریزش موها و دیگر مشکلات تماما مشترک هستند.

آیا چه زمانی می‌خواهید که به این مشکلات نه بگویید؟

آیا با اینکه پیری خود را به‌جای استراحت و لذت بردن از حضور فرزندان و نوه‌های خود در بیمارستان و درگیر با انواع بیماری‌ها بگذرانید، مشکلی ندارید؟

راه خلاص شدن از شر عوارض اضافه وزن چیست؟

بیایید همت کنید و یکبار باید تصمیم قاطع بگیرید. با خودتان تکرار کنید:

« می‌خواهم آنطور که دوست دارم زندگی کنم. نمی‌خواهم عوارض اضافه وزن بر روی زندگی من سایه بیندازد. آینده‌ی من در دستان خودم است و آن را مطابق میل خودم خواهم ساخت.»

«می‌خواهم طوری در اجتماع ظاهر شوم که زیبایی، خوش‌فرم بودن، ورزیدگی و سلامت جسمی و روانی من زبانزد دیگران شود. من این اراده را دارم که آینده‌ خودم را تغییر دهم و یکبار برای همیشه از شر عوارض اضافه وزن رها شوم.»

تصور کنید که چه حس خوبی خواهید داشت زمانی که دیگران اراده‌ی شما را مثال می‌زنند و دوست دارند تا مانند شما آینده‌ی خود را تغییر دهند.

ما تا رسیدن به هدف همراه شما خواهیم بود.

واقعیت این است که دستیابی به این تغییرات هیچ راهی ندارد جز اینکه بعد از گرفتن تصمیمات قاطع، هدف خود را بسیار مهم جلوه دهیم و برای رسیدن به آن هزینه کنیم. شاید در ابتدای راه هزینه کردن دردسر داشته باشد.

ما می‌توانیم کمک کنیم که این هزینه‌ها را به حداقل برسانیم و توسط بدون عارضه ترین رژیم ممکن وزن شما را کاهش دهیم.

پس از چند مدت که در مسیر کاهش وزن و رفع عوارض اضافه وزن قرار گرفتید خواهید دید که هزینه کردن برای سلامت جسمی و روانی از مهمترین کارهایی بوده است که تا به حال انجام داده‌اید.

مهم این است که شما اراده کنید ما در خدمت شما هستیم تا به نتیجه‌ای که مد نظر شما هست برسید.

فقط کافی است بسم الله بگویید ما تا رسیدن به هدف همراه شما خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − چهارده =