رژیم راحت کاهش وزن در منزل و رسیدن به وزن ایده آل

کاهش وزن در منزل

داشتن اندام متناسب و زیبا یکی از مهمترین فاکتورهای موثر در زیبایی ظاهری است. کاهش وزن در منزل یکی از راه های پرطرفدار در رسیدن به یک وزن مناسب و ایده آل است. در این مقاله به بررسی روش ها و راهکارهای موثر در کاهش وزن در داخل منزل خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

کاهش وزن و تناسب اندام

متاسفانه امروزه چاقی و اضافه وزن یکی از مشکلات بسیار بزرگ در زندگی انسان ها بوده و روش های بسیار متفاوتی به منظور رسیدن به تناسب اندام مورد استفاده قرار گرفته اند. داشتن رژیم های غذایی سنگین، فعالیت بدنی شدید، آب درمانی، طب سنتی و دارو درمانی از جمله روش های مهم و پرطرفدار در جمعیت افرادی است که به تناسب اندام خود اهمیت می دهند. رسیدن به تناسب اندام و کاهش وزن بدون عوارض جانبی ناشی از دارو از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

حتما بخوانید:عوارض رژم لاغری و چاقی

روش های کاهش وزن در منزل

باید توجه داشت که یکی از اصول بسیار مهم در کاهش وزن صحیح و بدون عارضه، حفظ سه وعده غذایی صبحانه، نهار و شام در رژیم غذایی افراد دارای اضافه وزن است. به منظور کاهش وزن در منزل و رسیدن به وزن ایده آل توصیه می شود سه زمان پانزده دقیقه ای پیش از هر وعده غذایی را در طول روز خود در نظر گرفته و انجام اقدامات پیشنهاد شده را در این زمان ها تنظیم نمایید.

کاهش وزن در منزل

نوشیدنی های مورد استفاده در سه زمان پانزده دقیقه ای

نکته مهم: موارد زیر را قبل از هر 3 وعده استفاده کنید.

  •  یک لیوان آب ولرم را با یک سی سی و یا چند قطره آبلیموی تازه مخلوط نموده و میل نمایید. پس از نوشیدن مخلوط آب ولرم و آبلیمو، پانزده دقیقه صبر نموده و اقدامات دومین پانزده دقیقه را آغاز نمایید.
  •  یک فنجان قهوه تهیه نموده و میل نمایید. پس از نوشیدن قهوه، مجددا پانزده دقیقه صبر نموده و اقدامات سومین پانزده دقیقه را آغاز نماید.
  •  یک لیوان دوغ شیرین تهیه نموده و نوش جان نمایید. قابل ذکر است که در این مرحله از نوشیدن دوغ های صنعتی اجتناب نموده و حتما از ماست شیرین خانگی دوغ تهیه نمایید. جهت تهیه دوغ، دو یا سه قاشق ماست شیرین را در یک لیوان آب حل نموده و به منظور مزه دار کردن این نوشیدنی، میزان کمی نمک، نعنا و یا آویشن به آن اضافه کرده و سپس میل نمایید. پس از نوشیدن دوغ شیرین، می توانید وعده غذایی خود را میل نموده و به محض احساس سیر شدن، میز غذا را ترک نموده و دست از ریزه خواری بکشید. روش توصیه شده از جمله روش های غیردارویی بسیار موثر در کاهش وزن اصولی بوده و به شما کمک می نماید تا رسیدن به وزن ایده آل را به شکل تدریجی و بدون عوارض تجربه نمایید. این روش از کاهش وزن در منزل نسبتا زمان بر بوده و احتیاج به استمرار و برنامه ریزی منظم خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 13 =