رابطه ریزش مو و رژیم لاغری

ریزش مو در رژیم لاغری

ریزش مو در رژیم لاغری

ریزش مو یا آلوپسی یک اصطلاح برای ریزش موهای سر یا هر بخش دیگری از بدن است. ریزش صد تار مو در روز از تمام نقاط بدن کاملا طبیعی است، اما اگر این ریزش بیشتر از این میزان شود باید به دنبال راه حل بود.  

علت ریزش مو چیست؟

ریزش مو عوامل مختلفی دارد که یک یا ترکیبی از آنها  به این مشکل می انجامد؛ در ادامه به یکی از این دلایل ریزش مو در کاهش وزن است خواهیم پرداخت. ریزش مو در رژیم لاغری یکی از مشکلات رایجی هست که برای کسانی که رژیم لاغری میگیرند بخصوص خانم ها اتفاق می افتد.

کاهش وزن و ریزش مو

سوال اساسی این هستش که با ریزش مو در رژیم لاغری چکار کنیم؟ راه حل چیست؟

طبق تجریه ما در این سال ها عموما خانم ها دچار ریزش مو در رژیم لاغری می شدند و آقایان به مشکل خاصی برخورد نمی کنند؛ شایع ترین علت ریزش مو در رژیم لاغری در خانم ها میتواند سوء تغذیه باشد که دچار کمبود ویتامین ها، ریز مغذی ها و… می شوند.

یکی از دلایل ریزش مو در رژیم لاغری خانم ها جدا از نداشتن تنوع غذایی، به هم ریختن هورمون های آنهاست که خوشبختانه توانستیم با رژیم های غذایی متنوع و استفاده و تجویز دارو های لازم، از ریزش مو مراجعین جلوگیری کنیم. 

در نتیجه 2 نکته اساسی در مورد ریزش مو در رژیم لاغری این هستش که:

  1. رژیم غذایی متنوع داشته باشیم که مطمئن باشیم تمامی نیاز های بدن رفع می شود.
  2. این به پزشک تغذیه شما برمی گردد که بتواند با تجویز به موقع و درست داروهای لازم جلوی ریزش مو در رژیم لاغری شما را بگیرد.

نکته اخر و مهم ترین نکته این هستش که اقدام به خود درمانی با دارو های مختف نکنید و زیر نظر پزشک تغذیه به صورت اصولی کاهش وزن خودتون رو داشته باشید تا عوارض رژیم لاغری به سراغتان نیاید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =