عوارض کاهش وزن

عوارض کاهش وزن

عوارض کاهش وزن

شاید برای بسیاری از مراجعین سوال پیش بیاید که آیا گرفتن این رژیمهای افزایش و کاهش وزن و اصولی هست یا اصلا گرفتن رژیم غذایی درست هست یا نه؟مخصوصا برای سنین زیر بیست سال یا کمتر؟ خیلی از اطرافیان ما در مورد عوارض کاهش وزن که موضوعی تخصصی هستش دخالت میکنند و به طور مثال عوارض کاهش وزن بیشتر از فواید آن است.

عوارض کاهش وزن

 

همانطور که همه ما میدانیم افزایش وزن ما را دچار بسیاری از بیماریها میکند بیماریهایی که خیلی از ما شاید به نحوی درگیر آن با شیم از جمله ناراحتی های قلبی فشار خون رماتیسم پادرد و کمردرد و از این دست بیماریها…

پیشنهاد میکنیم مطلب زیر را مطالعه کنید:

آرتروز و راه جلوگیری از آن

برای این که بتوانیم این بیماری ها را کنترل کنیم، باید کنترل وزن خودمان را داشته باشیم. برای کنترل کردن وزن باید دریافت کالری غذا های مصرفیمان را کاهش دهیم.

اگر بخواهم مثالی در مورد عوارض کاهش وزن بزنم این هستش که بدن ما مانند یک ماشینه؛ همان طور که ماشین برای این که به خوبی کار کند نیاز به یک سری ملزومات دارد، بدن ما بسبار پیچیده تر از یک ماشین هستش که اگر تمامی مواد غذایی مورد نیاز بدنمان را به آن نرسانیم بیشتر دچار عوارض کاهش وزن خواهیم شد.

هرم مواد غذایی

 

قطعا در این روند دچار عوارض کاهش وزن خواهید شد که با تدبیر و تخصص پزشک از آن هم عبور خواهیم کرد و باید بدانیم اندکی شل شدن پوست یا کوچک شدن صورت به بیماریهایی که بالا ذکر شد خواهد ارزید.

برای داشتن بدنی سالم باید مراقب بدنمان باشیم تا بتوانیم روی وزنمان کنترل داشته باشیم تا بتوانیم زندگی سرشار از سلامتی داشته باشیم بنابراین فرقی نمیکند در چه سنی باشیم، مرد، زن، کودک باشیم یا میان سال باید مراقب خود و بدنی که نزد ما به امانت هست باشیم تا بتوانیم به بهترین نحو از آن استفاده کنیم برای زندگی سالم  داشتن هیچوقت دیر نیست پس باید تکیه بر اراده و اعتماد بر پزشک خود استارت داشتن بدنی سالم را باداشتن رژیمی اصولی و استاندارد به دور از عوارض کاهش وزن را بزنیم به پزشک خود اعتماد داشته با شیم چون او با تمام تعهدش پای نسخه شما را مهر و امضا میکند و قطعا بهترین نتیجه و کمترین عوارض کاهش وزن را برای شما میخواهد .  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 14 =